O nas

Firma MZ-Projekt  powstała w 2002 r. jako pracownia inżynierska zaś od roku 2004 przekształciła się w autorską pracownię architektoniczną ze swoim własnym biurem inżynierskim oraz działem realizacji inwestycji.

Partnerzy : mgr inż. architekt Kinga Siry , mgr inż. Roman Siry oraz mgr inż. arch. Seweryn Sapiński – stały współpracownik. Wszyscy inżynierowie prowadzący MZ-Projekt są absolwentami Politechniki Śląskiej w Gliwicach – wydziału architektury oraz wydziału budownictwa.

O FIRMIE :

W 2002 r. jednoosobową działalność gospodarczą założył mgr inż. Roman Siry będącą realizacją jego pomysłu praktycznego połączenia procesów projektowania z realnym procesem prowadzenia inwestycji budowlanej w rękach jednego profesjonalnego podmiotu. Podstawą założenia była możliwość wykorzystania bogatego doświadczenia projektowego z pracy w latach 1997 – 2001 w Energoprojekcie Katowice ( pracownia budowlana B1) oraz z wykonywanej w latach 2001-2005 pracy na stanowisku kierownika budowy w BPBP s.a.

W roku 2004 prowadzenie firmy przejęła mgr inż. architekt Kinga Siry, tworząc autorską pracownię architektoniczną wykorzystującą swoje doświadczenie projektowe zdobyte w firmach W&W Architekci Bielsko-Biała , Wiewióra&Golczyk Architekci Żywiec oraz ZUI Arkon Bielsko-Biała.

W tym czasie w latach 2005 – 2008 mgr inż. Roman Siry tymczasowo dołączył do zespołu projektowego Barrett Mahony Consulting Engineers Dublin w Irlandii uczestnicząc w projektowaniu szeregu ambitnych i prestiżowych realizacji na terenie Republiki Irlandii,    zaś w 2008 r. powrócił do MZ-Projekt ponownie wzmacniając naszą pracownię konstrukcyjną.

Począwszy od 2010 do 2018 roku nasza firma jako podwykonawca Energoprojekt Katowice s.a., zrealizowała szereg prac projektowych dla największych bloków Energetycznych w Polsce i Europie – Elektrownia Opole oraz Elektrownia Jaworzno III.

W chwili obecnej firma nasza to stały zespół profesjonalnie przygotowanych fachowców, wykorzystujących wieloletnie doświadczenie na rynku polskim a także irlandzkim i czeskim.

Satysfakcję z prowadzenia MZ-Projekt daje nam tylko i wyłącznie  nakierowanie profilu naszej działalności na całkowite zadowolenie naszego Klienta z profesjonalnego i bezproblemowego przeprowadzenia procesu inwestycji rozpoczynając od autorskiego rozwiązania architektonicznego a kończąc na przekazaniu budynku do użytkowania.

Firma nasza jest certyfikowanym podwykonawcą Energoprojekt Katowice s.a. oraz stałym partnerem BPBP s.a.