kamienica-w-cieszynie

Modernizacja i rozbudowa kamienicy w Cieszynie

Nasze biuro architektoniczne z Cieszyna otrzymało zlecenie na zaprojektowanie modernizacji i rozbudowy kamienicy znajdującej się na starówce Cieszyńskiej. Istniejąca kamienica miała zostać zmodernizowana i rozbudowana oraz dostosowana skalą i charakterem do otaczającej ją zabudowy, składającej się głównie z niskich dwukondygnacyjnych budynków z dwuspadowym dachem.

Według założeń budynek miał pełnić funkcję usługowo – mieszkalną oraz mieć zapewnione miejsca parkingowe na działce inwestora. Zgodnie z założeniami inwestora oraz zapisem warunków zabudowy działka mogła być maksymalnie zabudowana, w związku z tym zdecydowaliśmy się zaprojektować miejsca parkingowe w parterze budynku z bezpośrednim dostępem do drogi.

Dawna bryła budynku została zmodernizowana oraz otrzymała nowe większe witryny okienne, narożnik budynku został przeszklony i otrzymał niewielki taras. Ponieważ budynek znajdował się na narożnej działce, został rozbudowany wzdłuż ulicy aby zachować charakter ulicy z pierzeją kamienic.

Funkcja budynku została dostosowana do wymogów inwestora, w parterze znalazły się lokale usługowo-handlowe, natomiast na piętrze lokale mieszkalne, do wykończenia budynku zastosowano naturalne materiały oraz stonowaną kolorystykę.

Projektant: mgr inż. arch. Kinga Siry